×

Co se svatebními šaty po svatbě

Comments Off on Co se svatebními šaty po svatbě

Co se svatebními šaty po svatbě

Svatební šaty jsou tím nejnádhernějším, nejvýznamnějším a jednoznačně nejdražším kouskem oblečení, který kdy budete vlastnit a smutnou pravdou je, že je přitom budete nosit jen jeden kouzelný den. Ikdyž bychom si všechny přály navléci šaty v ložnici na figurínu a dívat se ně po zbytek života, tahle představa bohužel nefunguje. S vašimi svatebními šaty je prostě třeba po svatbě něco udělat. Naštěstí existuje řada možností – od tradičních až po inovativní – které vám pomohou se správně rozhodnout.

Zachovat je pro další generace.

Tradiční volba. Většina nevěst se rozhodne ponechat si své svatební šaty a zachovat je poté, co řekly, své “ano.” Chránit šaty a spolu s nimi i všechny vzpomínky. Pokud si myslíte, že snad mladší generace by vaše nádherné šaty mohly třeba obléknout, je to pro vás ta nejlepší volba. Před uložením je třeba dopřát šatům profesionální čištění a zajistit ochranu proti stárnutí a žloutnutí, jedině tak budete mít v budoucnu ceněnou památku.

Opakovaně je využít.

Poměrně nový trend. Mnoho nevěst se rozhodlo pro opakované využití šatů na křtiny miminka nebo dokonce jako princeznovské šaty pro holčičky nebo slavnostní šaty pro dceru na první svaté přijímání. Závoj lze jednoduše využít i jako krásnou dekoraci nad dětskou postýlku. Pokud jste otevřená myšlence šaty rozstříhat a použít zcela jinak, můžete z nich vykouzlit povlečení do miminkovské postýlky nebo s jejich pomocí dát krásu starým věcem, které by jinak musely být koupeny nové. S odbornou pomocí můžete ze svých šatů vytvořit zcela nové krásné poklady.

Darovat je.

Pro dámy s dobročinným srdcem. Všichni víme, jak drahé svatební šaty mohou být. Představte si, jaké dobro vzejde z darování svatebních šatů. Existuje tolik nevěst, které plánují svatbu, ale jsou sužovány představou, že si nemohou dovolit šaty svých snů. Poté, co šaty zazářily ve vašem velkém dnu, zvažte, zda byste umožnila, aby posloužily i další vděčné nevěstě.

Zničit je.

Pro umělecky založené. Jde samozřejmě o velmi netradiční možnost, kdy se šaty umělecky zničí za asistence fotografa. Mnozí fotografové nabízejí posvatební focení nebo focení u příležitosti prvního výročí svatby, které obsahují třeba skákání do Máchova jezera, dovádění s bahnem, cákání se barvou nebo třpytkami a další. Pokud uvažujete o této možnosti, doporučujeme najít si opravdu správného fotografa, který má zkušenosti s podobnými aktivitami a zaznamená je hezky už na první pokus. Krásné, čisté a suché budou šaty i vy pouze jednou – na začátku akce.

Svatba na zámku Foto: ALOHA RENEÉ / photo Renata & Pavel Košťálovi