Hotel Berštejn ****

TECHNICKÁ PAMÁTKA

Zážitek z minulosti: Parostrojní pivovar Lobeč

Pokud hledáte neobyčejný zážitek, nechte se přivést do parostrojního pivovaru Lobeč. Tento historický pivovar vám nabízí nejen ochutnávky vynikajícího piva, ale také jedinečnou příležitost vidět fungování parostroje, který se dodnes používá k vaření piva. Navštivte tento klenot mezi pivovary a nechte se okouzlit jeho jedinečnou atmosférou.

Pivovar Lobeč je unikátní místo, které se pyšní tím, že stále používá parostroj ke vaření piva. Tento historický pivovar se nachází v malém městečku Lobeč, které leží nedaleko Mělníka v srdci Čech. Vstup do pivovaru vás okamžitě přenese zpět do minulosti, kdy parostroje byly běžně používány v pivovarnictví.

Při návštěvě pivovaru se můžete těšit na prohlídku parostroje, který byl vyroben v roce 1929 a který se dodnes používá ke vaření piva. Je to jedinečná příležitost vidět, jak funguje tento historický stroj, který byl kdysi běžnou součástí pivovarských provozů. Parostroj má své specifické zvuky a vůni, které okamžitě vytvářejí zvláštní atmosféru.

Kromě prohlídky parostroje vám pivovar Lobeč nabízí také ochutnávky vynikajícího piva, které se zde vaří. Pivo z pivovaru Lobeč je speciální díky používání parostroje, který dává pivu unikátní chuť a vůni. Pivovar nabízí širokou škálu piv, včetně tradičních českých piv jako je světlý ležák nebo polotmavé pivo, ale také speciality.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí dozvědět více o historii pivovarnictví v oblasti, je k dispozici muzeum pivovarnictví, které se nachází v areálu pivovaru. Muzeum nabízí pohled do historie pivovarnictví a ukazuje vývoj výroby piva v regionu od středověku až po současnost.

Ideální cesta do Lobče za pivem je na kole, ale lze to i autem, je to hezká projížďka Kokořínskem. Vesnickou památkovou zónou Lobeč prochází modrá turistická trasa ze Mšena (s art-decovým koupalištěm), pokračující krásnou krajinou a lesy dále přes Nosálov (vesnická památková rezervace), na rozhlednu na Vrátenské hoře (dominanta Kokořínska, 508 m.n.m.) až na hrad Housku.