Hotel Berštejn ****

ROMANTIKA, SLUNCE, VODNÍ ATRAKCE

Máchovo jezero (historické názvy Großteich nebo Hirschberger Großteich) se nachází poblíž města Doksy a Starých Splavů. S rozlohou vodní plochy 284 hektarů byl dlouho největším umělým jezerem v severních Čechách, a to už od svého založení v roce 1366 císařem Karlem IV. Celkově je Máchovo jezero šestý největší rybník v ČR.

Hladina Máchova jezera a jeho okolí nabízejí nádherné scenérie a přírodní krásy. Je odtud krásný pohled na hrad Bezděz. Kolem jezera se rozkládají lesy, kopce a polní cesty, což umožňuje mnoho turistických aktivit. V létě jezero nabízí mnoho příležitostí k vodním sportům, jako jsou např. plavání, windsurfing, paddleboarding nebo rybaření. K dispozici jsou také pláže s možností opalování a relaxace. V zimě jsou zde nabízeny ledové sporty, jako je bruslení na ledě a jízda na běžkách.

Máchovo jezero s jeho parníky, plachetnicemi, šlapadly a vodními sporty v létě vyhledávají statisíce návštěvníků. Na hlavních plážích v Doksech a ve Starých Splavech jsou oblíbené tobogány a další atrakce pro malé i velké a možnosti občerstvení. Mladí jezdí na Mácháč na festivaly, za diskotékami a noční zábavou.

U Nádraží 267, Doksy – GPS 50.565681 / 14.652879