×

Zámecká restaurace

Comments Off on Zámecká restaurace

Zámecká restaurace

Zámecká restaurace v historické budově 460 let starého zámku s barokní terasou v anglickém parku je z důvodu ochrany soukromí určena výhradně pro hotelové hosty a po objednání pro členy klubu Dubské Švýcarsko. Hosté zámeckého hotelu Berštejn mají možnost přiobjednat si zde polopenzi (večeře) nebo plnou penzi (obědy, večeře), a to ještě před svým příjezdem. V provozu vždy pouze od dubna do října. Rezervace nutná. Děkujeme.

Na zámku si nevybíráte z mnoha jídel, a přesto budete velice spokojeni. Menu se upravují dle sezóny a velká pozornost se věnuje čerstvosti všech surovin, jejich kvalitě a “zdravé” přípravě. To pochopitelně platí i pro svatby na zámku, soukromé oslavy a firemní akce.

Vaříme výhradně z čerstvých surovin, navíc používáme přírodní bylinky z naší zámecké zahrádky. To vše čerstvě pro Vás. Menu připravujeme dle sezóny, ale vaříme i na přání. Při nákupu a výběru se snažíme, aby suroviny byly co nejvyšší kvality a je-li to ku prospěchu, upřednostňujeme lokální a domácí produkty. Nepoužíváme žádné instantní výrobky ani umělé ingredience. Všechny složky pokrmu připravujeme vždy čerstvé. Jídlo neobsahuje žádná umělá barviva, dochucovadla ani konzervační látky.

Zámek Berštejn u Máchova jezera je členem Asociace zámeckých hotelu a je také ekologicky odpovědným tzv. zeleným hotelem. Naše zámecká kuchyně s venkovním grilem je proto přátelská k životnímu prostředí. Servírované zákusky jsou domácí, pro Vás čerstvě upečené v zámecké kuchyni.

Každá místnost zámku Berštejn má jinou působivou atmosféru.

Vaše menu Vám s radostí naservírujeme na terase, v restauraci, v krbovém sálu nebo v některém salónku. Velké svatební hostiny bývají také v prostorném svatebním sálu. Ochutnat můžete kromě zahraničních vín také česká a moravská vína a česká piva, vyhlášené české likéry a pálenky.

V zámecké restauraci můžete také obdivovat cyklus ručnĕ kolorovaných mĕdirytin barokního mistra Johanna Eliase Ridingera (1698 – 1767). Cyklus patří mezi vrcholná umĕlecká díla barokního umĕlce a zachycuje jednotlivé fáze parfosního lovu jelena konaného na podzim roku 1729 Františkem I., knížetem z Augsburgu. V té dobĕ se parfosní hony tĕšily velké oblibĕ nejvýznamnĕších šlechtických a panovnických rodů a patřily k nejvýznamnĕším společenským událostem.  Cyklus, zachycující ve dvanácti obrazech klíčové okamžiky vzrušující barokní štvanice s fascinující podívanou na desítky jezdců na koních, psovody vedoucí i stohlavé smečky dokonale vycvičných honičů, lovecké trubače, vybrané hosty, lovecký personál i diváky, všechny stržené atmosférou lovu, vznikl v roce 1756. Originál je uložen v Muzeu lesnictví, myslivosti a rybářví na zámku Ohrada v Hlukové nad Vltavou.

Další restaurace jsou v nejbližším okolí:

Restaurace U Nováků … 10 min. chůze

Restaurace Tam vedle … 10 min. chůze

Hostinec U Žofky … 10 min. chůze

Hostinec Černý mlýn … 15 min. chůze

Hostinec Pod hradem … 3 min. jízdy autem

Hostinec Na rychtě … 5 min. jízdy autem

Restaurace Galerie … 5 min. jízdy autem

Restaurace Nad jezerem … 10 min. jízdy autem