×

Tenis na přírodní trávě

Comments Off on Tenis na přírodní trávě

Tenis na přírodní trávě

Tenis na přírodním kurtu je v Česku absolutní unikát!

Slavný grandslamový Wimbledon letos slaví už 147 let existence. Nejstarší tenisové klání se hraje na travnatém povrchu. V Evropě ale není mnoho kurtů s přírodní wimledonskou trávou, kde byste si mohli zahrát tenis. Už kvůli podnebí a velké náročnosti na péči a údržbu je každý takový dobře spravovaný přírodní tenisový kurt v Evropě raritou. Jeden ale přesto můžete najít v České republice, a to u nás na zámku Berštejn. I proto se zde pravidelně připravují špičkoví tenisté na Wimbledon, což je pro nás na Berštejně velká čest. Je to také jeden z důvodů, proč Miro Slezák ještě v péči o kurt pokračuje.

Cena za ten luxus zahrát si občas na trávě je poměrně vysoká. Důvody jsou ekonomické: péče o takový kurt je velmi náročná, je to pravidelné sekání, kropení, válcování, musí se dosívat nová tráva. A podnebí v České republice takovému kurtu zpravidla nepřeje. Měsíců a dnů v roce, kdy je kurt hratelný, je velmi málo.

Jak se na trávě hraje?

Na trávě jsou výměny mnohem kratší a odskok často nepravidelný ve srovnání s antukou. Tráva dělá problémy hráčům, kteří se hůře přizpůsobují, což se odráží na jejich výsledcích. Je to tenis pro velmi dobré amatérské a špičkové hráče. Taková ta třešnička na dortu. A příprava na Wimbledon.

Co musíte vědět, než si objednáte tenis na přírodní trávě?

  1. Na kurtu s přírodní trávou se nehraje denně, je určen pouze pokročilým a závodním tenistům.
  2. Kurt s přírodní trávou se připravuje a lajnuje pro každou hru extra.
  3. Kurt s přírodní trávou není hratelný vždy. Záleží na počasí nejen v den hry, ale i v několika předchozích dnech. Hustý déšť nebo bouřka mohou kurt podmáčet tak, že několik dnů nebude hratelný. Z toho důvodu je třeba termín telefonicky předobjednat a v den hry si telefonicky ověřit podmínky a hru si vzájemně potvrdit.
  4. Kurt s přírodní trávou může vážně poškodit špatná obuv. Na trávu je vhodná tenisová obuv s jemnou podrážkou na antuku. Na trávě si můžete vyzkoušet i hru naboso. Je to zážitek!

Akční cena: 2 hodiny za 1.500,- Kč
(včasná rezervace nutná, kurt se musí připravit)

Chateau Berstejn
Foto: Iveta Kopicová

Rezervace:
Miro Slezák
Tel.: +420 776 881 184
E-mail: miro@berstejn.cz