×

Hledáte zimní parkování pro obytné auto nebo karavan?

Comments Off on Hledáte zimní parkování pro obytné auto nebo karavan?

Hledáte zimní parkování pro obytné auto nebo karavan?

Hodně majitelů obytných vozů a karavanů hledá pro svá vozidla bezpečné místo na přezimování – místo pro dlouhodobé parkování a ideálně pod střechou. Jelikož se ale v těchto případech jedná o velká obytná auta, do běžné garáže se nevejdou a parkovací místo na vlastním pozemku také není pro každého samozřejmostí. Pokud je obytný vůz registrován celoročně, lze jej sice teoreticky zaparkovat na veřejném parkovišti nebo před vlastními vstupními dveřmi po straně silnice. Ale pokud žijete ve městě, zřejmě víte, jak velký problém je s hledáním parkovacího místa pro osobní auto, natož pro obytný vůz. Kromě toho situaci komplikují parkovací zóny a další omezení. Vozidla se sezónními SPZ nesmí v měsících klidu na veřejném prostoru parkovat vůbec. Majitelé obytných aut proto hledají levné zimní parkování pro obytné vozy a karavany, ať už parkoviště, krytou halu, garáže nebo stodolu na oploceném pozemku, kde by svůj obytný vůz mohli na zimu bezpečně zaparkovat. U nás najdete několik variant zimního parkování, od toho nejlevnějšího až po o něco dražší.

5 otázek, na které se ptáte nejčastěji

1. Jaké jsou parkovací možnosti na Novém Berštejně?

V panském dvoře naproti zámku Berštejn pro Vás máme hned několik možností zimního parkování. Jedná se o bývalý hospodářský dvůr, který sloužil mimo jiné také k uskladnění těžké zemědělské techniky a strojů lesní správy. Zpevněné plochy tvoří beton, štěrk a asfalt, kolem je tráva. Nabízíme zde nejen krytá parkovací stání pro obytná auta a karavany v otevřené hale se střechou, ale i několik různých hromadných i soukromých zděných garáží, kde je vozidlo nejlépe chráněno před větrem a počasím a také před neoprávněným přístupem. Celý areál je uzavřený a oplocený.

2. Jak je areál přístupný?

Panský dvůr je přístupný kdykoli po předchozí dohodě, tedy pokud zde parkujete svůj obytný vůz nebo karavan pod střechou a nebo v hromadné garáži. Jako nájemce soukromé zděné garáže můžete mít klíč nejen od ní, ale také od vrat do areálu, a tak lze přijet i odjet zcela nezávisle.

3. Kolik stojí parkovací místo pro obytný vůz nebo karavan?

To závisí na více faktorech. Jedním z nich je typ parkovacího místa a délka Vašeho vozu. Tak třeba levné zimní parkování pod střechou u nás vychází na 1100 Kč/měsíčně vč. připojení elektřiny za pronájem parkovacího místa pro obytné auto, kempingový minivan, obytnou dodávku nebo karavan do 6m. Je-li délka vašeho vozu nad 6m, zaplatíte 1600 Kč/měsíčně. Další informace najdete zde: https://www.berstejn.com/parkovani-obytnych-aut-a-karavanu/

4. Jak jsou pojištěna zaparkovaná vozidla?

Zaparkovaný obytný vůz je obvykle chráněn Vaším pojištěním. Aby toto nabylo platnosti, musí být vozidlo zaparkováno na oploceném pozemku. Pokud si platíte pojištění proti krádeži a poškození vozidla, mělo by se vztahovat i na vozy se sezónní SPZ, a to i během doby jejich odpočinku, podívejte se do smlouvy. Škody způsobené vandalismem nejsou kryty částečným pojištěním, ty jsou kryty pouze plně komplexním pojištěním.

5. Jaké přípravy musíme na zimu udělat?

Pokud obytný vůz připravujete na delší dobu parkování, měli byste zvýšit tlak v pneumatikách asi o půl baru, aby Vám pneumatiky při postupném úbytku vzduchu nepraskly. Je-li to možné, popojeďte s vozidlem každých několik týdnů, aby byly pneumatiky rovnoměrně zatíženy. Necháte-li nám od vozu klíče, můžeme to v rámci služeb pro Vás udělat. Vodní systém v autě byste měli samozřejmě úplně vyprázdnit. Součástí parkování u nás je připojení elektřiny, a tak můžete připojit palubní baterii do sítě 230 V dle potřeby.